Kullanım Şartları

Kullanım Şartları ve Yasal Uyarı

Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz.

1-İşbu web sitesine; https://www.ozelhaber.com.tr  web adresinden ulaşılmaktadır. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlara uymayı kabul etmiş sayılırsınız.

Bu metinde kullanılan “Kullanıcı” terimi, siteyi herhangi bir şekilde kullanan her türlü gerçek ve tüzel kişiyi ifade etmektedir.

2-Bu sayfada yer alan kullanım şartları, değişikliklerin yine bu sayfada açıkça belirtilmesi şartıyla tarafımızdan herhangi bir anda tek taraflı olarak değiştirilebilir. Kullanıcılar bu sayfada yayınlanan şartları kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılacaktır.

3-Bu sitenin içerdiği tüm bilgilerin telif hakkı www.ozelhaber.com.tr ’ye aittir ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve ilgili uluslararası mevzuat kapsamında hukuki koruma altındadır. Site içeriğinin izinsiz olarak topluca indirilmesi, kaydedilmesi, depolanması, çoğaltılması, taklit edilmesi, değiştirilmesi, işlenmesi ve yayınlanması ile bunlara teşebbüs edilmesi yasaktır.

4-Kullanıcı, ozelhaber.com.tr adresinde yer alan içerikleri satamaz, reklam gibi amaçlar doğrultusunda istismar edemez ve üçüncü kişilerin hakkını zedeleyecek şekilde kullanamaz. Bu gibi faaliyetlerde bulunduğunu tespit ettiği Kullanıcılar aleyhine yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

5-Site üzerindeki bilgiler kaynak gösterilmeden paylaşılamaz. Alıntı ya da Kaynak yapacak kişiler direkt olarak bilgiyi edindikleri sayfa bağlantısını vermek zorundadır. Sosyal medya kullanıcıları da ozelhaber.com.tr sitesinde yayınlanan bilgileri linki/bağlantı adresi ile birlikte paylaşabilirler.

6-ozelhaber.com.tr sitesine erişim, kullanıcılara web sitesinin içeriğine veya ÖZEL HABER’in fikri mülkiyetine ilişkin hiçbir lisans veya hak vermez.

7-ÖZEL HABER yönetimi, ozelhaber.com.tr adresinin belli alanlarını veya kategorilerini, kullanılan bazı hizmetleri ücretli hale getirebilir ve bu ücretleri tek taraflı olarak belirleyebilir.

8-İşbu site ve içeriği olduğu gibi kullanımınıza sunulmaktadır. Bu siteye giriş yapmak ve kullanmakla sitenin içeriği ile ilgili kullanımdan doğacak riskleri üstlenmiş olursunuz.

9-Kullanıcılar, ozelhaber.com.tr’nin herhangi bir içerik veya iletişim sistemini kullanırken üçüncü şahısların yasal haklarını hiçbir şekilde ihlal etmemekle yükümlüdür. Bu gibi ihlallerle ilgili olarak hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmemektedir ve bu ihlallerden doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk münhasıran Kullanıcıya aittir.

10-Sitede yazılan her türlü yazı ya da yorumlardan yazan kişi sorumludur. Kullanıcılar yaptıkları yorumlardan ve paylaşımlardan kendileri sorumludur. Yapılan yorumlarda argo kelimer, kişisel ya da kurumsal hakları ihlal eden yorumlar, karalama maksatlı yorumlar, aslı kanıtlanmamış beyenatlar yayınlamadan ötürü çıkabilecek yasal sorunlardan tamamen yorumu yazan kullanıcı sorumludur. Bu nedenlerle doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk kullanıcıya aittir. Kullanıcı ÖZEL HABER yönetiminin bu nedenlerle muhatap olacağı her türlü talebi karşılamakla ve ödemek zorunda kalacağı idari ve cezai para cezaları dâhil her türlü tazminatı ozelhaber.com.tr’ye ödemekle yükümlüdür.

11-ozelhaber.com.tr sitesinde yorum yazan tüm ziyaretçilerin ip adresi kayıt altına alınmaktadır. Adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresleri yetkililerle paylaşılacaktır.

12-Sitenin işlemez hale gelmesini, ciddi ölçüde yavaşlamasını veya yazılım ve donanım sistemlerinin zarar görmesini amaçlayan her türlü davranış ve işlem yasaktır. Otomatik programlar kullanılarak çok sayıda sorgu yapılması veya otomatik yöntemlerle siteye çok sayıda talep veya bilgi gönderilmesi de bu yasağa dâhildir. Bu gibi faaliyetlerde bulunduğunu tespit ettiğimiz Kullanıcıların siteye erişimini engelleme ve yasal işlem başlatacağımızı beyan ederiz.

13-Sitede yayınlanan reklamlara ve tanıtım metinlerine, bilgi alma amacı dışında çok sayıda manüel veya otomatik tıklama yapmak yasaktır. Normal bir Kullanıcı davranışına uymayan bu gibi tıklama faaliyetlerinde bulunduğunu tespit ettiği Kullanıcıların siteye erişimini engelleme ve yasal işlem başlatacağımızı beyan ederiz.

ÖZEL HABER(www.ozelhaber.com.tr) yönetimi yukarıda belirtilen kullanım koşullarını dilediği her zaman geliştirebilir ve güncelleyebilir.

Bu Sözleşme’nin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde Türk Hukuku uygulanacak olup; Ankara Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkili kılınmıştır.